چالشی به نام گران تر از ارزان!

شاید عنوان ” چالشی به نام گران تر از ارزان ” برای شما کمی نامفهوم و گنگ باشد اما موضوعی است که همه روزه با آن سر و کار داریم. مساله خرید خوب یکی از چالش های روزانه ماست. اینکه چه چیزی و با چه قیمتی بخریم؟ آیا خرید ما ارزش مبلغی که برای آن پرداخت کرده ایم را دارد یا خیر؟ در این مطلب به تشریح این موضوع خواهیم پرداخت.

موارد قابل توجه در هنگام خرید

همه ما بسته به سطح آگاهی و فرهنگ خرید، نوع رفتار متفاوتی را در هنگام خرید کردن داریم که تا حدودی به شخصیت ما نیز مربوط می شود. در ادامه به مواردی که در هنگام خرید جزو چالش های ما محسوب می شوند اشاره می کنیم:

  • هزینه خرید
  • مکان خرید
  • کیفیت جنس
  • پشتیبانی و خدمات پس از خرید

هزینه تمام شده برای یک خرید

قبل از هر چیز باید توجه داشت که ملاک تفاوت قیمت تنها در شرایط یکسان قابل استناد است. به این معنی که اگر یک کالای خاص با کلیات و جزئیات کاملا یکسان، قیمتی متفاوت در بین عرضه کننده ها داشته باشد می توان با رعایت یکسری موارد مهم اقدام به خرید از عرضه کننده با قیمت ارزان تر نمود. همچنین لازم به ذکر است در صورت تفاوت تولید کننده و مشخصات یک جنس دیگر نمی توان تنها به قیمت ارزان تر استناد کرد و حتما می بایست بررسی های لازم جهت تعیین کیفیت صورت گیرد.

مکان و نحوه خرید

مکان و نحوه خرید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. روندی که یک محصول توسط تولید کننده اصلی آن ساخته شده و به عرضه کننده ها تحویل داده می شود و تا زمانی که به دست مصرف کننده می رسد بسیار مهم است. نحوه نگهداری از اجناس، نحوه مدیریت فروش و … از جمله مواردی است می تواند حتی روی کیفیت جنس نیز تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر نحوه نگهداری اجناس یک عرضه کننده به شکل صحیحی انجام نشود قاعدتا جنس مورد خرید، کارایی و کیفیت لازم را نخواهد داشت.

کیفیت جنس مورد خرید

بهتر است این جمله را الگوی خود در خریدها قرار دهید که گرانتر از ارازان وجود ندارد! به این معنی که اغلب مواقع قیمت پایین نشان از کیفیت پایین است و این موضوع سبب خواهد شد که شما جنس ارزان را پس از خرید کنار گذاشته و یک جنس با کیفیت را بخرید که اگر از ابتدا اینکار را انجام دهید متضرر نخواهید شد. نکته دیگر اینکه خرید ما می بایست با نیاز ما مطابقت داشته باشد به این معنی که صرفا هر قدر گران تر بهتر! بلکه کیفیت بالا و متناسب با نیاز.

پشتیبانی و خدمات پس از خرید

یکسری از اجناس توسط تولید کننده، تضمین و پشتیبانی می شوند اما یک موضوع دیگر اینکه فروشنده های این اجناس تا چه حدی به اینکار اهمیت می دهند. اگر از فروشنده معتبر و نام آشنایی خرید نکنید ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. برای مثال اگر جنس معیوب یا خراب باشد فروشنده از عودت آن سرباز می زند.


تبلیغات :

شرکت میزبان فا ارائه دهنده سرویس میزبانی وب لینوکس با قیمت و کیفیت عالی
خرید هاست از میزبان فا

فهرست