متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحاتReviewed by Adminator on Sep 21Rating:

متا تگ توضیحات چیست : توضیحات سایت صفتی است در قالب html که در میان تگ head قرار می گیرد. این توضیحات در نمایش نتایج جستجو SERP به کاربر نمایش داده می شود که می تواند نقش مهمی در جذب یا دفع کاربر داشته باشد. گوگل اعلام کرده است متا تگ توضیحات در نتایج جستجو و سئو اثری ندارد. اما توجه داشته باشید که گوگل همیشه طوری اطلاعات می دهد که اطلاعات آن قابل تفسیر و بررسی است. این موضوع که توضیحات متا سایت هیچ اثری در نتایج گوگل نداشته باشد چندان منطقی به نظر نمی رسد. اما این تناقض چگونه قابل توجیه است؟

تفسیر گفته گوگل در مورد متا تگ توضیحات

منظور گوگل این است که انتظار نداشته باشید توضیحات صفحه برای شما معجزه کند. توضیحات یک صفحه جزو استاندارد ها و یکی از موارد اصلی در سئو داخلی است. توضیحات مهم است مخصوصا در هنگام نمایش نتایج جستجو و بیان اینکه چه ویژگی هایی دارید که سایر رقبا از از آنها بی نصیب هستند.

متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحات در بین تگ head قرار گرفته و به عنوان شناسنامه یک صفحه عمل می کند. به مثال زیر توجه کنید. این یک نمونه استاندارد برای متا تگ توضیحات یک صفحه است.

<meta name="description" content="This is an example of a meta description. This will often show up in search results.">

توضیحات متا سایت

همانطور که گفته شده توضیحات متا سایت به کاربر اطلاعات خلاصه ارائه می کند که روبات های موتور جستجو نیز بر اساس همان خلاصه تعریف اقدام به بررسی کلی محتوای صفحه می کنند. تصور کنید با شخصی که آشنایی خاصی با آن ندارید قرار دارید و این قرار برای شما اهمیت بالایی دارد. ممکن است برای اینکه بتوانید یک زمینه ذهنی از آن شخص داشته باشید به دنبال یک سری اطلاعات جزئی از رفتار و برخورد آن شخص می گردید. اگر اطلاعات جمع آوری شده به واقعیت نزدیک باشد طبیعتا شما آمادگی بیشتری در مواجهه با آن شخص خواهید داشت. اما اگر اطلاعات جمع آوری شده دور از واقعیت باشد نتیجه کاملا مشخص است.

نکات مهم در متا تگ توضیحات

  • تعداد کاراکترهای توضیحات متا بین 150 تا 160 کاراکتر باشد.
  • از کاراکترهای غیر متعارف مانند @ , ! , $ , …. در متا تگ توضیحات استفاده نکنید.
  • تکرار تاکید روی کلمات کلیدی تاثیر خوبی نخواهد داشت.
  • از کلمات کلیدی در توضیحات بصورت استاندارد و هوشمندانه استفاده کنید.
  • از درج عبارات تکراری در متا تگ توضیحات جدا خودداری نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *