آموزش google trends

آموزش google trendsReviewed by Adminator on Sep 21Rating:

با آموزش google trends در خدمت شما عزیزان هستیم. همانطور که اطلاع دارید trend به معنی روند است. سرویس google trends گوگل روند ، رفتار ، اطلاعات و نمودار جستجوی مواردی که با موتور جستجوی گوگل انجام می شود را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای دسترسی به این سرویس کلیک کنید.

آموزش google trends

به صفحه اصلی سرویس google trends وارد شوید. واژه یا عبارت مورد نظر خود را در نوار جستجوی Explore topics وارد کرده و enter کنید. برای مثال من کلمه دانلود را وارد کردم. نموداری ظاهر می شود که روند جستجوی کلمه وارد شده را نمایش می دهد. در کنار همان آیتم گزینه ای به نام Add term وجود دارد. روی آن کلیک کرده و عبارت یا کلمه دیگری برای نمایش نمودار آن وارد کنید. من کلمه آهنگ را وارد کردم. همانطور که مشاهده می کنید دو روند در نمودار نمایش داده می شود. این دو خط در نمودار نسبت به هم و نسبت به خودش قابل تحلیل و مقایسه است. من اینکار را تا 5 مورد انجام دادم و نتیجه تصویر زیر است.

آموزش google trends

همانطور که مشاهده می کنید کلمه دانلود با فاصله معنی داری نسبت به بقیه قرار دارد. در ادامه موضوع آموزش google trends را بصورت کامل پی می گیریم.

در نوار Explore چهار مورد برای تنظیم وجود دارد. گزینه اول امکان تتظیمات کشوری را فراهم می کند. گزینه دوم تنظیمات زمان ، گزینه سوم تنظیمات شاخه و حوزه های تخصصی و گزینه آخر تنظیمات با نمایش در سرویس. با استفاده از گزینه دوم و با تنظیم آن بر روی Past 12 months یعنی 12 ماه گذشته نتیجه زیر حاصل می شود.

آموزش google trends

با یک تحلیل ساده می توان به این نتایج رسید.

  • جستجوی ” بازی ” در فصل تابستان بیشتر می شود.
  • در ایام محرم جستجوی ” آهنگ ” به شدت افت کرده است.
  • جستجوی ” تلگرام ” نیز همواره در حال افزایش است.

بخش دیگری در سرویس google trends بخش علایق منطقه ای با نام Regional interest است. در این بخش موارد جستجو شده و مقدار آن در کشورها را نمایش می دهد. برای مثال کلمه دانلود در ایران بیش از دو برابر افغانستان جستجو می شود و در سایر کشورها بدلیل بومی بودن واژه مورد جستجو نتیجه قابل بحثی وجود ندارد.

بخش دیگر Related searches است که موارد هم خانواده را نمایش می دهد. برای مثال هم خانواده های تلگرام عبارات کانال تلگرام ، دانلود تلگرام ، اکانت تلگرام و … هستند که کانال تلگرام بیشترین جستجو را در هم خانواده های مربوط به تلگرام دارد.

در حالت کلی سرویس google trends می تواند دید روشنی از آنچه که پیش رو دارید به شما بدهد. در سئو جمع آوری اطلاعات و داشتن جامعه آماری نقش تعیین کننده ای در روند کار دارد.

1 دیدگاه در “آموزش google trends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *