الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل از سال 2012 معرفی شده است. هدف گوگل از ارائه گوگل پنگوئن مبارزه با سایت های اسپم و متخلف است. با توجه با اینکه قرار داشتن در صدر نتایج صفحات موتورهای جستجو ( SERP ) سود بسیار خوبی را عاید سایت ها می کند تخلف و سئو کلاه سیاه و اسپم در سطح وب بسیار متداول شده است. گوگل نیز حداقل برای اعتبار خودش هم شده باید راهکاری را برای این موضوع در نظر می گرفت. با گذشت حدود 4 سال از اولین نسخه الگوریتم پنگوئن گوگل و انتشار آپدیت 4 ، حال این جوجه پنگوئن گوگل به یک پنگوئن بالغ و سختگیر برابر سایت های متخلف تبدیل و طبق گفته گوگل به بخشی از هسته سیستم موتور جستجوی گوگل تبدیل شده است.

مشاهده خبر : https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

الگوریتم پنگوئن گوگل

گوگل همیشه در اعلام جزئیات کارهای خود محافظه کار است. البته باید به گوگل حق داد چون قصد دارد تا حد امکان نقشه راه خود را مخفی نگه دارد. گوگل در معرفی پنگوئن 4 به چند خط طی دو مورد کلی اکتفا کرده است. قابلیت در لحظه و ریزبینی بیشتر از گذشته دو شاخصه مهم در پنگوئن 4 به تعریف گوگل است! اما تغییرات و ظاهر تنها این دو مورد را نشان نمی دهد.

الگوریتم پنگوئن گوگل

آنالیز رفتاری الگوریتم پنگوئن گوگل

همانگونه که گوگل چندین سال است سایت ها را به تولید محتوای ارزشمند و مفید تشویق می کند در نقطه مقابل سایت های متخلف نیز را تهدید می کند. این بار تهدیدات گوگل کمی جدی تر شده و ظاهرا گوگل یک جنگ تمام عیار با سایت های بی کیفیت را شروع کرده است. این جنگ نه برای دیگران بلکه برای حفظ ، ثبات ، اعتبار و آبروی خود گوگل هم اهمیت بسیاری دارد.

در واقع گوگل سعی دارد با نمایش بهترین نتایج برای جستجو کنندگان خودش را در صدر موتورهای جستجو ابقا کند و برای بقای خودش می جنگد. یک نکته کاملا واضح و روشن در اینجا مطرح می شود. اینکه بجای ما دنبال گوگل باشیم کاری کنیم گوگل به دنبال ما باشد. یعنی کاری کنیم که گوگل برای اعتبار بخشیدن به نتایج جستجوی خود به نمایش سایت ما نیاز داشته باشد.

با دانستن این موضوع و یک نکته کلیدی می توان نتایج جستجوی گوگل را شخم زد! گوگل اصرار دارد سایت را برای مخاطبان خود طراحی کنید نه برای رباتهای موتور جستجو. با بررسی جزئی این ادعا ثابت می شود که گوگل به سایت های کاربر محور اهمیت بیشتری می دهد. پس با این وضعیت کمی از چهارچوب خشک و قانونمند مرسوم فاصله بگیرید و ساختار شکنی کنید.

2 دیدگاه در “الگوریتم پنگوئن گوگل
  1. سلام
    دوست عزیز ، یک سایت داره تک تک پست های منو کپی میکنه. یعنی تا من پست رو انتشار بدم ، پست اون اومده رو صفحه اول گوگل.
    فکر کنم از یک روبات استفاده می کنه.
    راه حلی دارید؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *